Ediția 2022 de toamnă a Campionatului Național de Fotbal Corporatist (București – Ilfov) se apropie de final. În această săptămână se vor juca semifinalele și meciurile de clasament. Confruntările din penultimul act sunt programate miercuri, 26 octombrie, în trei serii (orele 20.15, 21.10 și 22.00).

Iată cine sunt cele 20 de formații care își dispută întâietatea:
Superligă. Mare favorită, A&D Pharma a trecut (7-3) în sferturile de finală de Bucovina, dar după un meci echilibrat în prima parte și în care a fost condusă (1-2). În semifinale, de la 20.15, fosta câștigătoare a competiției va înfrunta pe Raiffeisen Bank, care a trecut (5-3) de CardOil Avantaj în „sferturi”. În cealaltă semifinală, de la 21.10, se vor înfrunta Ezugi, care s-a impus la lovituri de departajare în fața lui Farmexim, și Pedro Construct, care a dispus la limită (1-0) de Maspex.

Liga FIFCO. În prima semifinală, de la 21.10, se vor întâlni EMAG (8-6 cu Leviatan în sferturile de finală) și IKEA (6-5 cu OMV Petrom). Iar în cealaltă, de la 22.00, se vor înfrunta DSV (12-1 cu AVI Prod Group) și Alliance Healthcare (9-2 cu Zentiva).

Liga UEFCO. În penultima faza a competiției, de la 20.15, se vor afla față-n-față două formații care s-au întrebuințat serios pentru a prinde „careul de ași”: Pfizer (6-3 cu Brico Depot) și Makita (5-4 cu Verder Scientific). În cealaltă semifinală, de la ora 22.00, se vor înfrunta Haleon (6-4 cu Gopet Romania) și Kuehne+Nagel (10-1 cu Algernon).

Liga FRSC. Programată de la 20.15, prima semifinală și-o dispută GeoStud (9-6 cu Anconi M&E Group) și Reckitt Benckiser (7-6 cu Synevo). Pentru celălalt loc în finală se vor lupta, de la 21.10, Karcher (7-2 cu Oscar Downstream) și Roland Berger (7-2 cu Easy WPP Team).

Liga IFCS. Prima semifinală, de la 20.15, le va opune pe Blue Projects (7-4 cu Alphega) și GFK (4-1 cu Noark), iar cea de-a doua, de la 21.10, pe Crowe Romania (5-2 cu Lidl) și Signify (10-2 cu Nepi RockCastle).

Dacă rezultatul unei semifinale este egal la finalul timpului regulamentar de joc (40 de minute), se va disputa o repriză de prelungire de 5 minute. În prelungiri nu se va aplica Regula „Golului de aur”. Dacă rezultatul se menține egal, se va trece la executarea loviturilor de departajare. În acest caz, se execută o serie de 3 lovituri de echipă. In caz ca egalitatea se menține, se continuă cu serii de câte o lovitură până când o echipă va marca, iar cealaltă va rata.